Komandör vanemleitnant Indrek Vinkel Varasemad komandörid (Eesti lipu all): Ltn Erkki Silm aprill 2006 - juuli 2007 EML Tasuja pildialbum Laevaklass: Lindormen Laevatüüp: tuukri- ja toetuslaev Ehitatud: 1977 Svendborg Vaerft, Taani Kuningriik Endine nimi: Lindormen Veeväljasurve: 577 t Pikkus: 44,5 m Laius: 9 m Süvis : 2,9 m Korpus: teras Peamasinad: 2 Frichs; 1200 kW; 2 reguleeritava sammuga sõukruvi Kiirus: 14 sõlme Meeskond: 27 (sh. 5 ohvitseri, koikohti on 35-le inimesele) Relvastus: 2 12,7 mm raskekuulipildujat Browning Radarid: 2 navigatsiooniradarit, I-band Lisaks: piiratud kütuseandmise võimalus EML Tasuja vapil on hõbedane mõõk, mis viitab Tasuja tähendusele eestlaste muistses vabadusvõitluses ja samanimelise laeva osale Vabadussõjas. EML Tasuja vapikirjaks on "More Maiorum" ("esivanemate kombel"). Vapi kujundas heraldik Priit R. Herodes. |
Tasuja on ehitatud Taani Kuningriigis asuvas Svendborg Vaerft'is . Eesti lipp heisati laeval 12. aprillil 2006.
Lindormen-klassi laevu on peale miiniveeskamisülesannete perioodiliselt kasutatud ka staabi- ja toetuslaevana NATO miinitõrjeeskaadris. Selleks on laeval hea operatiivvõimekus, mis võimaldab teda kasutada kuni 6-liikmelise staabi platvormina.
8. juulil 2006 uuendati Mereväe ja Kunda linna vahelist sõpruslepingut, millega Kunda vapi kandmise õigus läks üle Tasujale. Varem on Kunda vapilaevadeks olnud miinitraalerid Kalev ja Vaindlo.
Lisaks on pardal kaks töökoda, puurmasinad ja treipingid, vajadusel saab sisustada tuukritöökoja. Laeval on ka piiratud kütuseandmise võimalus, tankide maht 48 m³ ja mageveevaru kuni 39 m³.
Laeval on põtkur, kaks kummipaati (üks kuni 8 inimesele ja teine 4 inimesele ), kaks 2,2-tonnise kandejõuga kraanat: üks vööri- ja teine ahtritekil, mahukas kinnine miinitekk , mida saab vajadusel kasutada nii staabiruumidena, väljaõppeks või tuukrite tegevuse toetuseks. Laeva luugid avanevad otse veepiirile, samuti on piisavalt ruumi tuukrite barokambri jaoks.
Ülesanded
• Tuukrigrupi väljaõppe ja toetuslaev• meresõiduohutuse ja –vabaduse tagamine Eesti vetes
• merepäästetööd
• osalemine Balti miinitõrjeeskaadri BALTRON töös
• Eesti esindamine rahvusvahelistel õppustel ja operatsioonidel
• Madruse baaskursuse erinevate väljaõppeetappide läbiviimine
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar